now is the
Past Masters

Past Masters of Commerce Lodge since it was chartered in 1875.

B. F. Loving

1875-1876

B. F. Loving

1876-1877

B. F. Loving

1877-1878

C. J. Hundley

1878-1879

B. F. Loving

1879-1880

B. F. Loving

188018-81

W. E. Mangum

1881-1882

W. E. Mangum

1882-1883

W. E. Mangum

1883-1884

C. J. Hundley

1884-1885

C. J. Hundley

1885-1886

C. J. Hundley

1886-1887

W. E. Mangum

188718-88

W. E. Mangum

1888-1889

W. E. Mangum

1889-1890

W. E. Mangum

1890-1891

W. E. Mangum

1891-1892

W. A. Brewer

1892-1893

C. J. Hundley

1893-1894

J. D. Jernigin

1894-1895

J. D. Jernigin

1895-1896

J. D. Jernigin

1896-1897

O. C. Mulkey

1898-1899

E. M. Foust

1899-1900

W. M. Mangum

1900-1901

W. L. Mayo

1901-1902

J. D. Jernigin

1902-1903

J. W. Manning

1903-1904

J. W. Manning

1904-1905

A. L. Day

1905-1906

G. W. Apperson

1906-1907

T. W. Thompson

1907-1908

T. W. Thompson

1908-1909

T. W. Thompson

1909-1910

Dee Wheatley

1910-1911

A. H. Goff

1911-1912

C. J. Hundley

1912-1913

F. N. Sheely

1913-1914

J. B. Magee

1914-1915

W. T. Roan

1915-1916

Gus White

1916-1917

W. W. Goldsworthy

1917-1918

R. L. Salmon

1918-1119

F. N. Sheely

1919-1920

W. M. Mason

1920-1921

D. C. Jernigin

1921-1922

J. H. Stephens

1922-1923

W. J. Taylor

1923-1924

C. H. Salmon

1924-1925

H. H. J. Fling

1925-1926

D. C. Jernigin

1926-1927

John Hughes

1927-1928

G. W. Clifton

1928-1929

E. E. Faries

1929-1930

W. O. Brown

1930-1931

Minzo Salmon

1931-1932

Earl Featherstone

1932-1933

Jackson Massey

1933-1934

W. W. Freeman

1934-1935

H. M. Dyer

1935-1936

Herbert Winn

1936-1937

W. A. Dunn

1937-1938

W. Y. Goff

1938-1939

Herbert Wheeler

1939-1940

Frank H. Morgan

1940-1941

Lester Welch

1941-4192

H. M. Dyer

1942-1943

Abe Holder

1943-1944

Forrest Sheely

1944-1945

C. B. Barclay

1945-1946

James W. DeLay

1946-1947

W. B. Sanders

1947-1948

Hal O'Neal

1948-1949

Carl Hevron

1949-1950

O. B. Farmer

1950-1951

A. F. England

1951-1952

J. E. Graham

1952-1953

Robert E. Baker

1953-1954

John H. Clements

1954-1955

Paul V. Johnson

1955-1956

T. L. Mabry

1956-1957

Claude W. Rogers, Jr.

1957-1958

Kenneth W. Michels

1958-1959

James W. DeLay

1959-1960

C. W. Sullivan

1960-1961

Glenn M. Ward

1961-1962

Chester L. Fuller

1962-1963

James R. Ward

1963-1964

E. B. O'Neal

1964-1965

Ben B. Bickham

1965-1966

Joe T. Gaulden

1966-1967

Hal O'Neal

1967-1968

James S. Norwood

1968-1969

C. R. Griffitts

1969-1970

G. A. Lunday

1970-1971

Herman H. Bennett, Jr.

1971-1972

Bob R. Monday

1972-1973

Wyman Williams

1973-1974

O. A. Brownfield

1974-1975

Ray Weems

1975-1976

Joe Helton

1976-1977

Herman Bennett, III

1977-1978

Clyde Robnett, Jr.

1978-1979

Dennis Anderson

1979-1980

Ed Terrell

1980-1981

Larry Sengbush

1981-1982

David Black

1982-1983

Kerby LaPrade

1983-1984

Danny Duncan

1984-1985

Doug Webster

1985-1986

Steve Humfeld

1986-1987

Millard Arlan Purdy

1987-1988

Wyman Williams

1988-1989

W. R. Dalton, Jr.

1989-1990

William B. Newsom

1990-1991

Terry Mathews

1991-1992

Tom Kendrick

1992-1993

Steve Humfeld

1993-1994

Herman Bennett, III

1994-1995

Robert B. Sanders

1995-1996

Benjamin Montanez

1996-1997

Kent Holbert

1997-1998

Jim Bob Latham

1998-1999

David Eldridge Clegg

1999-2000

Jerry Paul Davies

2000-2001

John Laney Shannon

2001-2002

Rick Rex

2002-2003

Sam Robinson

2003-2004

Gordon D. (Pat) Skauge

2004-2005

James William (Jim) Nitson

2005-2006

Bradley Dale Rex

2006-2007

Damon Patrick McDowell

2007-2008

David Rankin

2008-2009

L. P. (Buddy) Gregg

2009-2010

Millard Arlan Purdy

2010-2011

James Oliver (Jim) Rolfes

2011-2012

Thomas John Faulkenberry

2012-2013

John Laney Shannon

2013-2014

David Eldridge Clegg

2014-2015

Wesley Harden Cooper

2015-2016

Home   About Us   Officers   Awards   Activities   Links   Dist 8 MWSA